Sacmarice

ТТ подаци и карактеристике специјалног наоружања и војне опреме

уредници: BANIC, deda, orijent, Taso

Re: Sacmarice

Порукаод Sharpshooter » 09 Нов 2008, 17:42

Cekaj, kod vas ima tih ultradugackih produzetaka? Ovde ima samo kratkih, za dve patrone.. Pokusavam da dobijem onaj od deset komada iz rusije.
Sharpshooter
Kapetan

Поруке: 426
Придружен: 14 Дец 2007, 13:16

Порукаод BANIC » 09 Нов 2008, 20:39

Sharpshooter пише:Cekaj, kod vas ima tih ultradugackih produzetaka? Ovde ima samo kratkih, za dve patrone.. Pokusavam da dobijem onaj od deset komada iz rusije.

Pa nebih rekao da je ovaj sto se prodaje samo za dve patrone posto mi izgleda veci .Nisam ga uzeo kad sam ga gledao u radnji jer mi se nije svidjalo to sto idu dve opruge .Taj produzetak magacina kako sam gledao nestaje uz citavu duzinu cevi vec negde malo vise od polovine ,kad sam uzeo pusku na nju je vec bio postavljen jedan manji produzetak magacina malo veci od metka 12x89 dok na ovim puskama kalibra 12x76 je onaj ajd da kazem cep koji je ravan i navrce se kao i ovaj dodatak .
Vrlo lako i jednostavno kad zakljucim da nema smisla da se puca malim kalibrom a meta daleko i da je to samo rasipanje municije ima da zakljucam ili obrisem ko od sale ...A sad vodnice daj ljudima voljno!
Корисников грб
BANIC
General

Поруке: 4034
Придружен: 23 Сеп 2005, 21:44

Порукаод Sharpshooter » 09 Нов 2008, 21:22

OK, onda je to za dva metka..

Ko nza kako se kupuju takve sitnice u rusiji, nasao sam Paradox, tj zlejbljene cokove dugacke 200 mm.. Na zalost mislim da bi tako nesto bilo nemoguce doneti ovde.
Sharpshooter
Kapetan

Порукаод desertboot » 22 Нов 2008, 13:59

ma kakve americke,kakve turske...samo SAIGA12...
desertboot

Порукаод saponja » 22 Нов 2008, 23:13

Jesi li je koristio?Kao vecina poluautomata i SAIGA 12 ima problem kod lashih punjenja.Ustvari, puska trazi podesavanje na odredjeni tip municije i sa njim radi tako da je to milina.Ove karakteristike od nje prave sjajno takmicarsko oruzje ali kao lovacka ili borbena sprava je prilicno limitirana.Uostalom, da li si negde video SAIGU ili Molot u naoruzanju neke formacije?
saponja
Pukovnik

Поруке: 1989
Придружен: 12 Дец 2007, 22:13

Порукаод desertboot » 23 Нов 2008, 09:51

nisam koristio,ali deluje prilicnoi impresivno./...
desertboot

Порукаод Sharpshooter » 23 Нов 2008, 12:45

Samo deluje. Kao sto rece Saponja, ima problema sa lakim punjenima, ali koliko sam cuo i sa razlicitim duzinama caura, sto je neminovnost kod sacmarica. Desava joj se da obodi okvira preskoce jedan drugi, pa da ima ozbiljan zastoj, koji zahteva promenu okvira.
Sharpshooter
Kapetan

Претходни

Повратак на ПЕШАДИЈСКО НАОРУЖАЊЕ И ОПРЕМА

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост